Kangiel
 
Strona główna Aktualności O nas Kontakt
     
Au Pair
 
.Zasady
.Zgłoszenie
.Dokumenty
.Koszty
.Kraje
...Austria
...Francja
...Hiszpania
...Holandia
...Irlandia
...Niemcy
...Wielka Brytania
...Włochy
...Stany Zjednoczone
.Nasze AuPairki
.FAQ
 
 
 
 
 
Au Pair - Dokumenty

Pobierz dokumenty, wypełnij i prześlij do nas:

Kraje UE

1. Karta zgłoszeniowa

2. Umowa

3. Aplikacje zgłoszeniowe, formularze referencji oraz zaświadczenia medyczne dla poszczególnych krajów:

W każdym kraju, oprócz powyższych dokumentów, wymagane są dodatkowe dokumenty, o których piszemy w zakładkach poszczególnych krajów.

USA

1. Karta zgłoszeniowa USA

2. Umowa USA

3. Aplikacja USA

3. Agreement

W zakładce Kraje -Stany Zjednoczone znajduje się lista dokumentów, które należy dołączyć do powyższych formularzy.

Pamiętaj, że na podstawie dokumentów rodzina wybiera Ciebie! I to jak szybko zostaniesz wybrana zależy w dużej mierze od tego jak przygotujesz dokumenty. Dlatego przedstawiamy kilka wskazówek, które mamy nadzieję pomogą w przygotowaniu dokumentów. Ale pamiętaj, że to tylko propozycja - liczy się również Twoja pomysłowość i oryginalność.

Aplikacja zgłoszeniowa:

Musi być wypełniona czytelnie, najlepiej drukowanymi literami, ale przede wszystkim zgodnie z prawdą. Tak więc, jeśli masz jakąś dietę, nie lubisz zwierząt albo masz na coś alergię zaznacz to! I tak tego nie ukryjesz, a jeśli napiszesz nieprawdę pojawią się później nieporozumienia.

Referencje:

Formularze referencji do krajów UE są napisane w języku polskim oraz obcym. Ma to ułatwić osobom uzupełniającym te referencje zrozumienie treści i pytań. Jeżeli osoba wydająca Ci referencje nie zna języka obcego, uzupełnia formularz w języku polskim, a Ty go tłumaczysz na kopii. Do dokumentów dołączasz oryginał oraz kopię. W przypadku USA formularze są tylko w j.angielskim, dlatego osobie która nie zna angielskiego należy pomóc w zrozumieniu i uzupełnieniu pytań.

List do rodziny:

List jest najlepszą okazją do zaprezentowania siebie. Powinnaś w nim opisać swoją rodzinę, przyjaciół, co robisz w wolnym czasie, zainteresowania, jakie miałaś doświadczenie w opiece nad dziećmi, w podróżowaniu, dlaczego chcesz zostać Au Pair i dlaczego to właśnie Ty jesteś odpowiednią kandydatką.
List powinien być napisany na białym papierze wielkości A4, własnoręcznie lub na komputerze, może też być w formie elektornicznej. Ważne, żeby był czytelny, zrozumiały i napisany przez Ciebie.
Nie przejmuj się błędami, jedziesz właśnie po to, żeby szkolić język, więc masz prawo popełniać błędy. Rodzina większą uwagę zwróci na to co o sobie napisałaś, na Twoją osobowość niż na to czy użyłaś dobrego czasu.

Zdjęcia:

Do dokumentów należy dołączyć "uśmiechnięte"  zdjęcie portretowe oraz parę (4-6) zdjęć z dziećmi lub/i rodziną. Zdjęcia powinny być przyklejone na białą kartkę A4 i podpisane lub przesłane elektronicznie również z opisem kto znajduje się na zdjęciu.
Zdjęcia podobnie jak list, odgrywają ważną rolę w chwili, gdy rodzina wybiera Au Pair. Czasami w w wyborze uczestniczą dzieci, dla których zdjęcie jest jedynym przemawiającym argumentem. Dlatego na zdjęciach powinnaś wyglądać miło, sympatycznie a przede wszystkim powinnaś się uśmiechać.

Inne dokumenty:

Jeśli ukończyłaś jakieś kursy (językowe, pedagogiczne, pierwszej pomocy, tańca, gry na gitarze, śpiewu, rysunku itp.) lub masz przydatne w pracy Au Pair certyfikaty, dołącz ich kopię wraz z krótkim opisem w języku kraju, do którego jedziesz.
Dużo rodzin chce, żeby Au Pair umiała pływać, jeździć na rowerze, dlatego jakieś osiągnięcia w tych dziedzinach są szczególnie cenione. Przydają się również zdolności taneczne, muzyczne i wokalne. Z Au Pair, która potrafi tańczyć, śpiewać lub grać na jakimś instrumencie dzieci nie będą się nudzić i oglądać całymi dniami telewizora. A na to rodzice zwracają dużą uwagę.

Wszystkie dokumenty muszą być przetłumaczone na język
kraju bądź rodziny, do której jedziesz.

 
 Au Pair
 Work Experience UK
 Praktyki hotelarskie UK
 Work & Travel USA
 Working Holiday Canada
 Camp America
 Szkoła Średnia w USA
 Nauka i praca w Kanadzie
 Kursy językowe
 Bilety lotnicze on-line
 Zwrot podatku z USA
 
 

Strona Główna ....Aktualności ....O nas.....Kontakt

Program Au Pair, to niebywała okazja dla młodych ludzi, którzy pragną zwiedzić kraje UE lub Amerykę, ale brak im na to funduszy.

2012 © Kangiel