Wakacyjna praca dla studentów - Work and Travel USA
 
Strona główna Aktualności O nas Kontakt
     
Au Pair
 
.Zasady
.Zgłoszenie
.Dokumenty
.Koszty
.Kraje
...Austria
...Francja
...Hiszpania
...Holandia
...Irlandia
...Niemcy
...Wielka Brytania
...Włochy
...Stany Zjednoczone
.Nasze AuPairki
.FAQ
 
 
 
Au Pair - Zgłoszenie

Kraje UE

1. Zapoznajesz się z warunkami uczestnictwa w programie Au Pair (wymagania oraz prawa i obowiązki). Jeżeli spełniasz wszystkie wymagania, dostajesz  komplet formularzy aplikacyjnych. Formularze możesz również ściągnąć z naszej strony.

2. Komplet wypełnionych dokumentów składasz w biurze. Jeżeli chcesz jechać do kraju anglojęzycznego przechodzisz krótką rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim, w pozostałych przypadkach w języku polskim. Wraz ze złożeniem dokumentów podpisujesz z nami umowę oraz opłacasz I ratę za program w wysokości 100 zł.

3. Kompletne dokumenty zostają przedstawione rodzinom goszczącym.

4. Rodzina, która  zainteresuje się zatrudnieniem Ciebie, skontaktuje się z Tobą telefonicznie bądź za naszym pośrednictwem. Kontakt telefoniczny nie oznacza, że rodzina zdecydowała się Ciebie przyjąć. Do momentu akceptacji  możesz przejść parę rozmów telefonicznych z rodzinami goszczącymi. Po pierwszym telefonie zarówno Ty jak i rodzina macie czas na przemyślenie i podjęcie ostatecznej decyzji.

5. Jeżeli zgodzicie się na siebie wzajemnie, potwierdzenie przyjęcia zostanie Ci przedstawione na piśmie.

6. W ciągu 7 dni od dnia otrzymania oferty wpłacasz II ratę opłaty za program w wysokości 500 zł na konto bankowe (w przypadku wyjazdów do Wielkiej Brytanii na okres 12 miesięcy II rata wynosi 390 zł!). Po uzgodnieniu z rodziną terminu przyjazdu, organizujemy podróż. Pomagamy w kupieniu biletu lotniczego lub autokarowego oraz informujemy rodziny o szczegółach podróży.

7. Przed wyjazdem przechodzisz krótkie szkolenie informacyjne, na którym otrzymujesz adres oraz numery telefonów do zagranicznego organizatora programu oraz ambasad i konsulatów w kraju do którego jedziesz.

USA

1. Zapoznajesz się z warunkami uczestnictwa w programie. Jeśli jesteś już w pełni zdecydowana na wyjazd zapraszamy Cię do biura na test psychologiczny oraz na rozmowę w j.angielskim. Jeśli nie możesz dotrzeć do nas do biura, istnieje możliwość rozmowy przez Skype. W takim wypadku prosimy o kontakt.

2. Po wstępnej akceptacji (na podstawie testu i rozmowy) przesyłamy Ci aplikację zgłoszeniową, którą wypełniasz i dostarczasz do nas biura (osobiście lub listownie) w ciągu dwóch tygodni.

3. Po wstępnym zaakceptowaniu Twojej kandydatury przechodzisz drugą rozmowę (przez Skype) w j.angielskim, tym razem z pracownikiem fudnacji amerykańskiej.

4. Po zaakceptowaniu Twojej kandydatury przez biuro w USA rozpoczyna się proces poszukiwania rodziny. Twoja aplikacja udostępniana jest potencjalnym rodzinom goszczącym. Jeśli któraś z rodzin wyrazi zaintersowanie Twoją osobą, zobaczysz jej profil na swoim koncie internetowym, do którego dostaniesz dostęp.

5. Po wstępnym zainteresowaniu, rodziny zawsze dzwonią do potencjalnych kandydatek, datę i godzinę rozmowy ustalacie z reguły mailowo. Jeśli, po rozmowie, wzajemnie się zaakceptujecie prześlemy Ci niezbędne dokumenty potrzebne do uzyskania wizy J-1. Kandydatki z reguły otrzymują oferty rodzin w ciągu pierwszego miesiąca od momentu zgłoszenia. Jeśli jednak masz mniejsze doświadczenie lub nie znasz dobrze angielskiego proces ten może potrwać do 3 miesięcy. Jeśli i po tym czasie żadna rodzina nie zainteresuje się Twoja kandydaturą prosimy Cię o uzupełnienie dokumentów lub poprawę tych rzeczy, które są Twoją najsłabszą stroną. Po takiej korekcie praktycznie każda kandydatka otrzymuje ofertę.

6. Kiedy już masz rodzinę, wpłacasz 890 zł i otrzymujesz dokument DS-20129 niezbędny do ubiegania się o wizę J-1. Następnie, samodzielnie umawiasz się na rozmowę z konsulem, ale zawsze pomagamy w przygotowaniu dokumentów do Ambasady oraz w przygotowaniu do rozmowy z konsulem, która w przypadku Au Pair jest z reguły formalnością. Po otrzymaniu wizy otrzymujesz od nas bilet lotniczy.

7. Po przylocie do USA udajesz się na czterodniowe spotkanie informacyjne (Orientation) do Waszyngtonu a następnie do rodziny goszczącej.

 
 Au Pair
 Work Experience UK
 Praktyki hotelarskie UK
 Work & Travel USA
 Working Holiday Canada
 Camp America
 Szkoła Średnia w USA
 Nauka i praca w Kanadzie
 Kursy językowe
 Bilety lotnicze on-line
 Zwrot podatku z USA
 
 

Strona Główna ....Aktualności ....O nas.....Kontakt

Program Au Pair, to niebywała okazja dla młodych ludzi, którzy pragną zwiedzić kraje UE lub Amerykę, ale brak im na to funduszy.

2012 © Kangiel