Praca dla studentów - kursy językowe za granicą
 
Strona główna Aktualności O nas Kontakt
     
Work and Travel USA
 
.Work&Travel USA
.Warunki udziału
.Opcje programu
.Oferty pracy
.Opłaty
.Promocje
.Procedura
.Dokumenty
.Wiza J-1 i SEVIS
.Relacje z USA
.ZGŁOŚ SIĘ ON-LINE!
 
 
 
Work and Travel USA 2013: opcje programu

Work and Travel USA - oferty pracy

Każdy uczestnik programu Work and Travel USA, przed otrzymaniem dokumentów niezbędnych do ubiegania się o wizę, musi posiadać ofertę pracy. Przyszłego pracodawcę możesz znaleźć na dwa sposoby: 1). możesz wybrać go z listy umieszczonej na naszej stronie www.kangiel.pl/watpr.htm - opcja FULL lub 2). samodzielne poszukiwać pracodawcy poprzez rodzinę, znajomych uczestniczących w poprzednich edycjach Work and Travel USA, poprzez strony internetowe - opcja BASIC.

OPCJA FULL

Wybierając tę opcję, możesz liczyć na naszą pomoc w poszukiwaniu przyszłego pracodawcy. Zgłaszając się do programu wybierasz oferty pracy, które Cię interesują. Należy jednak pamiętać, że to pracodawca ostatecznie decyduje o przyjęciu danego studenta, dlatego oczekujemy, że będziesz elastyczny w wyborze i rozważysz kilka opcji. Nie przyjmujemy zgłoszeń od osób, które aplikują tylko na jedną ofertę i nie biorą pod uwagę innych.
Niektórzy pracodawcy, przed podjęciem decyzji o przyjęciu studenta, przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne przez Skype. Dotyczy to z reguły stanowisk, które wymagają dobrej znajomości j.angielskiego.

Każdy uczestnik zaczyna pracę na prostym stanowisku z możliwością rozwoju. Oferty są bardzo zróżnicowane, jednak większość z nich dotyczy pracy w hotelach, restauracjach, sklepach, wesołych miasteczkach oraz ośrodkach wypoczynkowych. Stanowiska z reguły oferowane studentom to: kitchen help, busser, server, bartender, housekeeper, dishwasher, fast food server, food and beverage, cashier, amusement park attendant, cleaner, sales/stock, lifeguard i inne.

Czas pracy wymagany od uczestnika to ok. 32-40 godzin tygodniowo, z możliwością nadgodzin, należy jednak pamiętać, że jest on uzależniony od zapotrzebowania pracodawcy. Wynagrodzenie zależy od pracodawcy i stanowiska, jednak nie może być niższe niż 7,25$/godz. brutto, a jego przeciętna wartość wynosi 7$-10$/godz.

Stanowiska związane z możliwością otrzymywania napiwków zazwyczaj mają niższą stawkę godzinową. Hojność Amerykanów jednak w pełni rekompensuje te dysproporcje i często tego typu stanowiska okazują się najlepiej płatne.
Wiza J-1 zezwala na podjęcie dodatkowej pracy- tę możesz znaleźć już na własną rękę, musi ona jednak być zatwierdzona przez fundację, co kosztuje 45 USD.

Oprócz pracy, przed wyjazdem należy pomyśleć o tym, gdzie się będzie mieszkało. Większość pracodawców zapewnia zakwaterowanie, niektórzy również posiłki. Opłaty za nie pobierane są wtedy z pensji pracownika i wynoszą około 50-100 $/tydzień. Informacja na temat możliwośći zakwaterowania podawana jest wraz z ofertą pracy.


Sprawdź aktualne oferty pracy!!!

OPCJA BASIC

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne poszukiwanie pracodawcy, zobowiązany jesteś do przedstawienia angażu z miejsca pracy. Jednym ze sposobów poszukiwania własnego pracodawcy jest korzystanie z serwisów internetowych, takich jak:

Korespondując z potencjalnym pracodawcą, wyjaśnij mu zasadę funkcjonowania programu Work and Travel USA. Napisz, że wyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych, będziesz posiadał wizę J-1, uprawniającą Cię do podjęcia legalnej pracy na okres 4 miesięcy. Nie wszyscy pracowniki znają zasady programu, dlatego często nie odpisują obawiając się, że chcesz pracować nielegalnie. Jeśli już znajdziesz pracodawcę, prześlij mu Job Offer, będący częścią aplikacji zgłoszeniowej, dostępnej w naszym biurze lub tutaj.

UWAGA! Od listopada 2012 Departament Stanu wprowadził nowe regulacje dotyczące prac, których studenci NIE mogę wykonywać. Są to min.:

  1. Prace jako operator lub kierowca pojazdu lub statku
  2. Prace w magazynach
  3. Prace przy niebezpiecznych substancjach chemicznych
  4. Prace w górnictwie, rolnictwie, leśnictwie
  5. Połów ryb, polowania
  6. Prace przy wydobywaniu ropy i gazu
  7. Produkcja przemysłowa w fabrykach
  8. Prace wykonywane między 22 a 6 rano
  9. Prace w budownictwie

Jeśli masz wąpliwości, czy twoja przyszła praca spełania wymagania Departamentu Stanu skontkatuj się z nami!

Kiedy będziesz już mieć pracodawcę, musisz również poszukać zakwaterowania (jeśli nie jest ono zapewnione przez Twojego pracodawcę). Osoby samodzielnie poszukujące zakwaterowania, mogą skorzystać z serwisów:

Wynajmując samemu mieszkanie lub pokój należy się liczyć z kosztami depozytu, który jest zazwyczaj wymagany. Depozyt stanowi z reguły równowartość miesięcznego czynszu i jest zwracany po opuszczeniu lokalu, pod warunkiem, że został on pozostawiony w takim samym stanie, w jakim był w chwili wprowadzenia się.

 
 Working Holiday Canada
 Au Pair
 Work Experience UK
 Work & Travel USA
 Camp America
 Szkoła Średnia w USA
 Nauka i praca w Kanadzie
 Kursy językowe
 Bilety lotnicze on-line
 Zwrot podatku z USA
 
 

Program Work and Travel USA, to niebywała okazja dla młodych ludzi, którzy pragną zwiedzić Amerykę, ale brak im na to funduszy.

2012 © Kangiel