Praca dla studentów - kursy językowe za granicą
 
Strona główna Aktualności O nas Kontakt
     
Work and Travel USA
 
.Work&Travel USA
.Warunki udziału
.Opcje programu
.Oferty pracy
.Opłaty
.Promocje
.Procedura
.Dokumenty
.Wiza J-1 i SEVIS
.Relacje z USA
.ZGŁOŚ SIĘ ON-LINE!
 
 
 
Work and Travel USA: wiza J-1 i SEVIS

Work and Travel USA - oferty pracy

DS-2019 i wiza J-1

Formularz DS-2019 jest dokumentem uprawniającym do otrzymania wizy J-1, która umożliwia podjęcie legalnej pracy na terenie Stanów Zjednoczonych przez okres 4 miesięcy. Formularz otrzymasz w ciągu 30 dni od chwili złożenia pełnej dokumentacji.

Formularz DS-2019 wraz z paszportem, zdjęciem wizowym oraz opłatą za wizę zostanie przesłany do Ambasady USA w Warszawie lub Konsulatu w Krakowie , które wyznaczą termin rozmowy z konsulem. Będzie to krótkie spotkanie, podczas którego konsul podejmie decyzję o przyznaniu wizy. Osoby, które spełniają wszystkie wymagania programu Work and Travel USA i nie miały nigdy "problemów" z Ambasadą USA, takich jak odmowa wizy i nie posiadają bliskiej rodziny na terenie Stanów Zjednoczonych, zazwyczaj nie mają problemów z uzyskaniem wizy.

Formularz DS-2019 wraz z wizą J-1 będzie podstawą legalnego podjęcia pracy na terenie USA, dlatego pod żadnym pozorem nie wolno go zgubić!! Po otrzymaniu wizy jest on dołączany do paszportu i w takim stanie powinien trafić do granicy USA, gdzie zostanie przejęty przez urzędnika imigracyjnego.

Sevis

Zgodnie z rozporządzeniami Departamentu Stanu USA, status każdego uczestnika programu Work and Travel USA musi zostać aktywowany w systemie SEVIS, w ciągu 30 dni od daty rozpoczęcia programu, znajdującej się na formularzu DS-2019. Oznacza to, że każdy uczestnik Work and Travel USA w ciągu 30 dni od od tej daty musi wjechać na teren Stanów Zjednoczonych. Jeśli tego nie uczyni, pozwolenie na pracę zostanie anulowane. Ponadto każdy uczestnik programu Work and Travel USA w ciągu 72 godzin od przekroczenia granicy, zobowiązany jest do zarejestrowania się w systemie SEVIS.

Po zarejestrowaniu się w systemie SEVIS Student zobowiązany jest raz w miesiącu do kontrolnego zalogowania się na stronie Intrax- szczegóły podczas szkolenia przed wyjazdem.

Zgodnie z regulacjami Departamentu Stanu USA każda zmiana miejsca zamieszkania musi być zgłaszana sponsorowi programu w ciągu 10 dni. Aby poinformować sponsora o zmianie adresu należy również skorzystać z formularza online. Nie zarejestrowanie się w systemie SEVIS skutkuje:

  • usunięciem studenta z programu Work and Travel USA, co związane jest z anulowaniem pozwolenia na pracę oraz wizy J-1,
  • nieotrzymaniem numeru Social Security Number. Od tego roku wszyscy urzędnicy Social Security Administartion obowiązkowo sprawdzają status studenta w systemie SEVIS.

Social Security Number

Wszyscy uczestnicy, którzy nie pracowali w Stanach Zjednoczonych i nie posiadają Social Security Number, muszą ubiegać się o jego przyznanie, zaraz po przyjeździe do USA. Jest on niezbędny do legalnego podjęcia pracy i na jego podstawie odbywa się identyfikacja każdego pracownika przez rozmaite urzędy, w tym skarbowe. Informacje na temat sposobu uzyskania Social Security Number są przekazywane przed wyjazdem. Uczestnicy zobowiązani są do płacenia podatków, których wysokość uzależniona jest od stanu i wysokości dochodów. Jeśli podatki odprowadzane są bezpośrednio z pensji pracownika, musi on wypełnić Federal and State Tax Returns w ambasadzie USA w Polsce, nie później niż do 15 kwietnia, celem odzyskania podatku, jeśli ten podlega zwrotowi.

Ubezpieczenie

Każdy uczestnik programu World and Travel USA posiada również obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne. Jest ono ważne podczas 4 miesięcy trwania programu. Każdy z uczestników przed wyjazdem otrzyma szczegółową broszurę opisującą warunki ubezpieczenia.

 
 Working Holiday Canada
 Au Pair
 Work Experience UK
 Work & Travel USA
 Camp America
 Szkoła Średnia w USA
 Nauka i praca w Kanadzie
 Kursy językowe
 Bilety lotnicze on-line
 Zwrot podatku z USA
 
 

Program Work and Travel USA, to niebywała okazja dla młodych ludzi, którzy pragną zwiedzić Amerykę, ale brak im na to funduszy.

2012 © Kangiel