Kangiel
 
Strona główna Aktualności O nas Kontakt
     
Work Experience Programme
 
.Informacje
 
.Oferty
 
.Opinie uczestników
 
 
 
Work Experience Programme

Work Experience Wielka Brytania

Work Experience Programme to doskonały program dla tych, którzy chcą zdobyć praktykę i doświadczenie w pracy w hotelarstwie na Wyspach Brytyjskich. Wraz z renomowaną brytyjską agencją pośrednictwa pracy, praktyk oraz programów stażowych już przed wyjazdem znajdziemy dla Ciebie ofertę praktyk, zakwaterowanie, zorganizujemy podróż oraz poinformujemy o niezbędnych formalnościach po przyjeździe na miejsce.

Stanowisko oraz obowiązki zależą od znajomośći języka angielskiego oraz doświadczenia zawodowego, chociaż to ostatnie nie jest wymagane, ale bardzo przydatne. Ze względu na odczuwalny od dwóch lat kryzys do programu możemy przyjmować tylko osoby, które znają angielski na poziomie min. Intermediate (preferowany wyższy) oraz mają jakiekolwiek doświadczenie zawodowe - preferowane w hotelarstwie lub gastronomii, jeśli takowego nie ma, akceptujemy osoby, które brały udział w programach wymiany kulturowej, pracowały z klientem lub w branżach spokrewnionych z hotelarstwem lub gastronomią.

Znajomość angielskiego sprawdzana jest w biurze przy składaniu dokumentów (rozmowa w języku angielskim, osoby posiadajace certyfikaty FCE i wyższe są zwolnione z testu) oraz podczas rozmowy telefonicznej z pracodawcą.

Hotele znajdują się na terenie całej Wielkiej Brytanii.

Warunki udziału

 1. Znajomość angielskiego na poziomie min. Intermediate.
 2. Gotowość wyjazdu na okres minimum 6 miesięcy, preferowana długość- 12 miesięcy
 3. Wiek 18-35 lat, przyjmujemy również osoby starsze posiadające doświadczenie w pracach w hotelarstwie oraz ze znajmością języka angielskiego
 4. Doświadczenie w hotelarstwie nie jest wymagane, ale jest bardzo pomocne i przy słabszej znajomości angielskiego niezbędne

Procedura zgłoszeniowa

Procedura wyjazdowa zajmuje od 2 tygodni do 2-3 miesięcy. Dokumenty aplikacyjne należy składać 1 - 2 miesiące przed planowanym wyjazdem, jednak oferty praktyk mogą pojawiać się nawet na kilka dni przed planowaną datą wyjazdu.

Procedura zgłoszeniowa wygląda następująco:

 1. Dostarczenie do biura CV, listu motywacyjnego zawierającego wyjaśnienie dlaczego chcesz pracować w hotelu, 2 referencji z poprzedniego miejsca pracy (może być praca sezonowa, dorywcza, praktyki itp), karty zgłoszeniowej, umowy, zaświadczenia od lekarza o dobrym stanie zdrowia (formularze umowy oraz medyczne przesyłamy e-mailem), zaświadczenia o niekaralności, kopii paszportu lub dowodu, uśmiechniętego zdjęcia typu legitymacyjnego oraz przesłanie na konto na Youtube prezentacji video. Informacje jak przygotować prezentację.
 2. Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim oraz wpłata I raty 200 zł zaliczki.
 3. Przedstawienie oferty praktyk.
 4. Po zaakceptowaniu oferty, otrzymanie kontraktu oraz wpłata opłaty za program w wysokości 325 GBP – 200 zł zaliczki.
 5. Rezerwacja oraz wykup biletu lotniczego bądź autokarowego. Bilet możesz kupić samodzielnie lub zlecić to nam.
 6. Wyjazd do hotelu.

Wynagrodzenie

Wysokość wynagrodzenia zależy od hotelu oraz wykonywanej pracy, ale nie może być niższe niż National Minimum, które obecnie wynosi: 6,50 GBP za godzinę dla osób powyżej 22 roku życia oraz 5,19 GBP dla osób w wieku 18-21 lat. Średnia ilość godzin pracy tygodniowo wynosi 35-45. Od wynagrodzenia potrącane są opłaty na zakwaterowanie, wyżywienie, podatek oraz ubezpieczenie społeczne. Wynagrodzenie netto (po wszystkich odtrąceniach) wynosi średnio 120-180 GBP tygodniowo lub więcej. W przypadku kelnerów, barmanów do wynagrodzenia podstawowego dochodzą napiwki. Należy jednak pamiętać, że znacznie bardziej odczuwalny w UK kryzys, dotknął również branżę hotelarską. W związku z tym ilość godzin pracy, a tym samym wynagrodzenie zależy przede wszystkim od sezonu oraz ilości gości w hotelach i restauracjach, których jest znacznie mniej niż bywało to kiedyś.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Wszystkie hotele zapewniają zakwaterowanie i w większości wyżywienie. Opłaty z tego tytułu potrącane są z pensji i wynoszą od 20 do 50 GBP tygodniowo. Niektóre hotele nie mają możliwości zakwaterowaniwa uczestników, wtedy zawsze pytamy uczestnika, czy będzie chciał taką ofertę przyjąć.

Koszty udziału w programie

Opłata za program: 335 GBP

Opłata obejmuje:

 • zorganizowanie pełnopłatnych praktyk w hotelu

 • zorganizowanie zakwaterowania
 • pomoc zagranicznego organizatora we wszelkich sporach, mogących powstać pomiędzy Tobą a pracodawcą
 • opieka nasza oraz biura brytyjskiego przez cały czas trwania programu
 • po pozytywnym ukończeniu programu, dyplom ukończenia praktyki oraz referencje z miejsca praktyk

Dodatkowe koszty:

 • przejazd do/od pracodawcy

 • ubezpieczenie medyczne (KL i NNW, opcjonalnie), proponujemy kartę Planeta Młodych – 60-70 zł

Wszystkie wpłaty dokonywane są na konto KONSULTING Konrad Wołowski (właściciela marki KANGIEL Biuro Wyjazdów Zagranicznych), w złotówkach. Funt brytyjski przeliczany jest po kursie sprzedaży mBanku w dniu wpłaty. Nr konta:

mBank: 03 1140 2004 0000 3002 4215 5377

Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem płatnej praktyki w hotelach Wielkiej Brytanii, prosimy o przesłanie wymaganych dokumentów na adres info@kangiel.pl

 
 Au Pair
 Work Experience UK
 Work & Travel USA
 Working Holiday Canada
 Camp America
 Szkoła Średnia w USA
 Nauka i praca w Kanadzie
 Kursy językowe
 Bilety lotnicze on-line
 
 

Strona Główna ....Aktualności ....O nas.....Kontakt

Work Experience UK|Work UK

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.
Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności.