Kangiel
 
Strona główna Aktualności O nas Kontakt
     
Working Holiday Canada
 
.Working Holiday
 
.Work Permit
 
.Nauka angielskiego
 
.Video galeria
 
.Relacje z Kanady
 
.PROMOCJE
 
 
 
Working Holiday Canada 2017

Program Working Holiday Canada daje możliwość podjęcia sezonowej, legalnej pracy na terenie Kanady. Program realizujemy we współpracy z kanadyjskim partnerem, biurem Go International z siedzibą w Vancouver. Polacy zyskali możliwość udziału w programie w roku 2008, kiedy to Kanada podpisała z Polską porozumienie dające polskim i kanadyjskim obywatelom możliwość legalnej pracy w kraju partnera. Inicjatywa ta, zwana International Experience Canada (IEC) dzieli się na trzy kategorie: Working Holiday Canada, Young Professionals, International Co-op Internship. Zdecydowana większość osób wyjeżdża na kategorię Working Holiday Canada. Programu Working Holiday Canada (organizowanego przez Go International) nie należy mylić z inicjatywą International Experience Canada, która jest podstawą działania programu Working Holiday Canada. Każdy uczestnik, który chce skorzystać z programu Working Holiday Canada musi ubiegać się o pozwolenie na pracę w inicjatywie IEC.
Osoby, które chą otrzymywać od nas aktualności na temat IEC prosimy o kontakt na adres info@kangiel.pl

Maksymalny czas trwania programu to 12 miesięcy, podczas których uczestnicy mogą również podróżować. Większość oferowanych stanowisk to prace w branży turystycznej, gastronomicznej oraz sprzedaży detalicznej.
Program Working Holiday jest doskonałą okazją do podszkolenia języka angielskiego, ale także poznania kanadyjskiej kultury i stylu życia. Ponadto daje możliwość zarobienia pieniędzy oraz zdobycia doświadczenia w międzynarodowym otoczeniu.

WYMAGANIA

 1. wiek: 18-35 lat.
 2. dobra znajomość języka angielskiego
 3. uczciwość i odpowiedzialność w podejściu do pracy

OD ROKU 2016 OFERUJEMY TYLKO JEDNĄ OPCJĘ WYJAZDU:

 • BASIC SERVICE - przeznaczona jest dla uczestników, którzy chcą sami znaleźć pracę po przyjeździe do Kanady

W opcji BASIC SERVICE szukasz pracy po przyjeździe do Kanady. Program rozpoczyna się szkoleniem w Vancouver (Orientation).
Jeśli chcesz pracować w Vancouver lub innym duzym mieście przez co najmniej 4 miesiące możesz rozpocząć program w każdym momencie. Ci, którzy chcą pracować w innych miejscach i/lub mogą wyjechać na krócej niż 4 miesiące powinni rozpoczynać program na ok miesiąc przed sezonem letnim lub zimowym.

Opcja BASIC SERVICE zawiera:

 1. 1 dobę zakwaterowania
 2. Orientation (obowiązkowe szkolenie) w biurze Go International w Vancouver
 3. Pieszą wycieczkę po Starym Mieście Vancouver
 4. Pomoc w uzyskaniu Social Insurance Number
 5. Pomoc w poszukiwaniu pracy oraz w kontaktach z pracodawcami, a także pomoc w pisaniu CV
 6. Dostęp do bazy danych, w której znajdują się aktualne oferty pracy i zakwaterowania,
 7. Pomoc w otwarciu konta bankowego
 8. Dostęp do Internetu (bezpłatna 1 godzina dziennie), kserokopiarki oraz faxu (w specjalnej cenie) w każdym biurze Go International
 9. Bezpłatny numer telefonu pomocny w razie pytań lub nagłych wypadków, dostępny w godzinach urzędownia biur Go International
 10. Przynależność do klubu Go International, który oferuje swoim członkom zniżki na wycieczki i atrakcje turystyczne, a także pomoc koordynatora programu
 11. Informacje, mapy oraz broszury turystyczne na temat Kanady
 12. Spotkania uczestników programu

Opcje dodatkowe (płatne):

 1. Autokarowa wycieczka po Vancouver
 2. Dodatkowe doby zakwaterowania w hostelu
 3. Zakwaterowanie w hostelu w pokoju jednoosobowym
 4. Lekcje angielskiego w Tamwood International College w Vanouver, Whistler lub Toronto (szczegóły tutaj: tutaj)

Poszukiwania pracy: Pracy szukasz w wybranej przez siebie lokalizacji. Mogą to być prace w hotelach, restauracjach, sklepach z odzieżą, sklepach spożywczych, teatrach, kinach oraz wiele innych. Znalezienie pracy trwa 2 – 6 tygodni.
Wynagrodzenie: zależy od rodzaju pracy i lokalizacji. Minimalne wynagrodzenie brutoo w British Columbia i Ontario wynosi $ 10.25, a w Albercie $9.40. Zazwyczaj wypłacane co 2 tygodnie.
Jak znaleźć pracę: Podczas Orientation otrzymujesz hasło do Hot Jobs List, której przykład znajdziesz tutaj, a która zawiera setki ofert pracy w całej Kanadzie. Pracy możesz też szukać samodzielnie.
Godziny pracy: możesz pracować tyle godzin ile chcesz. Możesz mieć również kilka różnych prac w tym samym czasie.
Miejsce pracy: sam wybierasz miejsce swojej pracy.
Zakwaterowanie: po przybyciu do Kanady masz zapewnioną pierwszą noc w hostelu. Pobyt w hostelu możesz samodzielnie przedłużyć a następnie szukać mieszkania lub pokoju do wynajęcia. Podczas Orientation poznasz osoby, które również będą szukały zakwaterowania, dzięki temu będzie Ci łatwiej. Koszt wynajęcia pokoju to ok. $400-$500/miesiąc. Pamiętaj, że przy podpisywaniu umowy najmu prawie zawsze będziesz musiał zapłacić depozyt, który może stanowić równowartość miesięcznego czynszu.
Czego się spodziewać: Wraz z GO International, przed wyjazdem, przesyłamy Ci list ze wszystkimi wskazówkami jak dotrzeć do hostelu w Vancouver. Zalecamy, aby przybyć do Vancouver w czwartek przed piątkowym szkoleniem. Przedstawiciel Go International odbiera uczestników programu z hostelu o 10 rano w dniu szkolenia i zaprowadza do biura Go International, gdzie uczestniczysz w szkoleniu. Szkolenie, oprócz teoretycznych informacji o życiu, pracy i zakwaterowaniu w Kanadzie, zawiera oprowadzenie po mieście, wizytę w różnych instytucjach, takich jak biuro wydające Social Insurance Number, czy banki, w których można założyć konto bankowe. Po spotkaniu ogólnym Go International zaprasza na konsultacje indywidualne w tym samym dniu lub w inne dni. Biuro pozostaje też otwarte i pomocne podczas całego trwania programu, włączając w to pomoc w ewentualnych sporach między pracodawcą a uczestnikiem programu.

DOKUMENTY i PROCEDURA ZGŁOSZENIOWA

Aby zgłosić się do programu Working holiday należy złożyć następujące dokumenty:

 1. Aplikację zgłoszeniową (przesyłamy e-mailem)
 2. Umowę (przesyłamy e-mailem)
 3. 1 zdjęcie paszportowe dołączone do aplikacji
 4. ksero paszportu (paszport biometryczny!)

Poza sezonem, aplikację należy złożyć najpózniej 4 tygodnie przed rozpoczęciem programu, w sezonie (lipiec, sierpień) najpózniej 6 tygodni przed planowanym rozpoczęciem programu. Do programu akceptowane są osoby spełniające wymagania programu oraz posiadające pozwolenie na pracę w inicjatywie IEC.

UBEZPIECZENIE

Wszyscy uczestnicy muszą mieć polisę ubezpieczeniową pokrywającą koszty pomocy medycznej, hospitalizacji, jak również transportu chorego do kraju. Potwierdzenie nabycia ubezpieczenia będzie konieczne przy przekraczaniu granicy Kanady. Urzędnik imigracyjny może poprosić o pokazanie polisy. Powinna ona obejmować cały planowany okres pobytu w Kanadzie. Pozwolenie na pracę może zostać przyznane tylko na okres obowiązywania polisy ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie można wykupić we własnym zakresie lub za naszym pośrednictwem. Koszt 2,5 USD/dzień. Pobierz ogólne warunki ubezpieczenia wykupionego za naszym pośrednictwem.

KOSZTORYS

Opłata za program - $ 569 CAD
Opłata wizowa - $ 150 CAN ( kategoria Working Holiday + $ 100 CAD )
Ubezpieczenie medyczne - 2,5 USD/dzień (jeśli wykupione u nas)


Dodatkowe koszty:
bilet lotniczy do/z Kanady
pieniądze na pierwsze tygodnie zakwaterowania, wyżywienia itp
kursy językowe w Vancouver, Whistler lub Toronto - informacje dostępne tutaj

Osoby zainteresowane udziałem w programie, prosimy o przesyłanie wymaganych dokumentów na adres info@kangiel.pl
Informujemy również, że biuro Go International nie przyjmuje indywidualnych zgłoszeń, dlatego wszelkie pytania prosimy kierować na nasz adres.

 
 
 Au Pair
 Work Experience UK
 Working Holiday Canada
 Nauka i praca w Kanadzie
 Kursy językowe
 
 

Strona Główna ....Aktualności ....O nas.....Kontakt

Work and Travel Canada | Working Holiday Canada

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.
Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności.