Wakacyjna praca dla studentów - Work and Travel USA
 
Strona główna Aktualności O nas Kontakt
     

Au Pair
 
.Zasady
.Zgłoszenie
.Dokumenty
.Koszty
.Kraje
...Austria
...Francja
...Hiszpania
...Holandia
...Irlandia
...Niemcy
...Wielka Brytania
...Włochy
...Stany Zjednoczone
.Nasze AuPairki
.FAQ
 

 
 
Au Pair - Zasady
Home View Video

 

Au Pair to program wymiany kulturowej, którego zasady zapisane są w Międzynarodowej Konwencji nr 68
European Agreement on Au Pair Placement"
z dnia 24.10.1969 r.

Daje on młodym ludziom możliwość nauki języka oraz poznania innego kraju, jego kultury i obyczajów. Au Pair zamieszkuje z rodziną goszczącą, która gwarantuje jej osobny pokój, całodzienne wyżywienie, kieszonkowe oraz w niektórych krajach ubezpieczenie zdrowotne. Au Pair pomaga w opiece nad dziećmi oraz w lekkich pracach domowych.
Głównym celem programu jest nauka języka oraz zdobycie doświadczenia życiowego, dlatego też bycie Au Pair nie powinno być traktowane jako praca zarobkowa.

Warunki uczestnictwa:

  • wiek 18-30 lat (górna granica wiekowa uzależniona od kraju)
  • komunikatywna znajomość języka kraju goszczącego i\lub dobra
    znajomość angielskiego
  • stan cywilny: wolny
  • wykształcenie minimum średnie
  • doświadczenie w opiece nad dziećmi udokumentowane referencjami
  • dojrzałość, odpowiedzialność i samodzielność
  • dobry stan zdrowia
  • osoba niekarana

Obowiązki Au Pair:

Do obowiązków Au Pair należy opieka nad dziećmi oraz pomoc w drobnych pracach domowych (utrzymywanie porządku w pokojach dzieci oraz własnym, przygotowywanie posiłków dzieciom, odbiór ze szkoły, pomoc w odrabianiu lekcji itp.).
Dokładny zakres obowiązków oraz ilość godzin pracy ustalane są przed wyjazdem z rodziną goszczącą. Nie może jednak tak być, aby Au Pair traktowana była jako sprzątaczka albo służąca.
Au Pair nie bierze odpowiedzialności za prowadzenie całego domu, a czas pracy wynosi 25-45 godzin tygodniowo w zależności od kraju oraz rodzaju pracy.

W niektórych krajach istnieje możliwość wyjazdu jako Au Pair Plus albo Mother's Help - w takim przypadku czas pracy może wynosić
do 45 godzin tygodniowo. Wiąże się z tym oczywiście wyższe kieszonkowe, a kandydatka powinna mieć większe doświadczenie
w opiece nad dziećmi.

Za wykonywanie prac nie wymienionych w kontrakcie oraz za dodatkowe godziny, Au Pair  otrzymuje wyższe wynagrodzenie.
W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad przez rodzinę goszczącą, Au Pair powinna zgłosić problem organizacji partnerskiej w danym kraju, której dane otrzymuje przed wyjazdem.
W szczególnych przypadkach istnieje możliwość zmiany rodziny.

Okres pobytu:

Statystyczny okres pobytu jako Au Pair to 10-12 miesięcy - ale w wielu krajach istnieje możliwość przedłużenia pobytu do 24 miesięcy lub dłużej.

Z reguły nie ma możliwości wyjazdu na czas krótszy niż 6 miesięcy.
Tylko w niektórych krajach przyjmowane są Au Pair na okres wakacji - 2,3 miesiące. Jednak liczba miejsc jest ograniczona, a kandydatka powinna spełniać wyższe wymagania (bardzo dobra znajomość języka, duże doświadczenie w opiece nad dziećmi, wiek powyżej 21 lat oraz prawo jazdy).

Nauka języka:

Głównym celem programu jest nauka języka, dlatego też rodzina ma obowiązek zorganizowania czasu pracy Au Pair tak, żeby ta mogła uczestniczyć w kursach językowych.

Szkołę oraz rodzaj kursu Au Pair wybiera po przyjeździe do rodziny. Kursy językowe, w których Au Pair uczestniczy, organizowane są przez szkoły specjalizujące się w organizowaniu zajęć dla obcokrajowców. W niektórych krajach, takich jak Holandia czy USA, rodzina pokrywa całość lub część kursu językowego.
Uwaga: w okresie letnim szkoły z reguły są zamknięte i w tym czasie Au Pair może nie mieć możliwości uczestniczenia w kursach.

 
 Au Pair
 Work Experience UK
 Praktyki hotelarskie UK
 Work & Travel USA
 Working Holiday Canada
 Camp America
 Szkoła Średnia w USA
 Nauka i praca w Kanadzie
 Kursy językowe
 Bilety lotnicze on-line
 Zwrot podatku z USA
 
 

Strona Główna ....Aktualności ....O nas.....Kontakt

Program Au Pair, to niebywała okazja dla młodych ludzi, którzy pragną zwiedzić kraje UE lub Amerykę, ale brak im na to funduszy.

2012 © Kangiel