Rok Szkolny w USA - szkoła średnia w USA
 
Strona główna Aktualności O nas Kontakt
     
 
.Zasady
.Zgłoszenie
.Dokumenty
.Placement
.Wiza i podróż
.Koszty
.Porady
 
 
Dołącz do nas!

 
 
 
Szkoła Średnia w USA - zgłoszenie

 1. Jeśli spełniasz wstępne kryteria programu (wiek, znajomość angielskiego, dobre oceny) zapraszamy do naszego biura na rozmowę kwalifikacyjną. Przynieś ze sobą kopie świadectw z ostatnich trzech lat oraz przygotuj się do testu językowego. Rozmowa przeprowadzana jest w języku polskim oraz angielskim.Na rozmowę oraz test prosimy się wcześniej umówić. Test oraz rozmowa trwają ok. 2 godzin.
 2. Po pozytywnym przejściu testu językowego oraz rozmowy kwalifikacyjnej, Ty i Twój rodzic lub opiekun podpisujecie umowę. W przypadku fundacji CETUSA: wpłacasz I ratę opłaty za program: 4 500 PLN zaliczki, która jest częścią całej opłaty za program wynoszącej 5 975 USD przy wyjazdach 10-miesięcznych lub 5 500 USD przy wyjazdach 5-miesięcznych. W przypadku fudnacji FTW wpłacasz I ratę opłaty za program: 3 500 PLN zaliczki, która jest częścią całej opłaty za program wynoszącej 6 350 USD przy wyjazdach 10-miesięcznych. Otrzymujesz aplikację zgłoszeniową oraz wskazówki pomocne przy jej wypełnianiu.
 3. Na wypełnienie dokumentów masz 2 tygodnie. Ostateczny termin dostarczenia ich do biura to 28 luty 2012 (jeśli jedziesz na program rozpoczynający się w sierpniu/wrześniu) lub 30 sierpnia (jeśli jedziesz na program rozpoczynający się w styczniu/lutym). Pamiętaj! Terminy te są ostateczną datą składania dokumentów oraz wysłania ich do fundacji amerykańskiej. Jeśli okaże się, że Twoje dokumenty są niekompletne lub źle wypełnione może być za późno na ich poprawianie i fundacja może nie przyjąć Cię do programu. Dlatego postaraj się je dostarczyć jak najszybciej! Fundacja zastrzega sobie prawo do skrócenia lub wydłużenia terminu składania dokumentów, w zależności od liczby kandydatów.
 4. Do dnia złożenia dokumentów wpłacasz pozostałą część opłaty za program oraz opłatę za SEVIS - 180 USD. Wpłaty należy dokonywać w złotówkach na podane konto, po kursie sprzedaży Multibanku z dnia wpłaty.
 5. Po uiszczeniu opłaty Twoje dokumenty są wysyłane do fundacji amerykańskiej, zweryfikowane i po wyjaśnieniu wszelkich niejasności ostatecznie zaakceptowane lub odrzucone.
 6. Po zaakceptowaniu do programu oraz uiszczeniu wszystkich opłat, otrzymasz dokument DS-2019, potrzebny do ubiegania się o wizę J-1. Obowiązek posiadania wizy J-1 dotyczy również osób, które mają wizę turystyczną. Jeśli bierzesz udział w programie szkół prywatnych otrzymasz dokument I-20, potrzebny do ubiegania się o wizę F-1, jest to wiza studencka uprawniająca do studiowania w USA.
 7. Po otrzymaniu dokumentów wizowych umawiasz się na rozmowę z konsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie lub Konsulacie w Krakowie. Koszt rozpatrzenia wniosku wizowego to 131 USD, płatne na konto Ambasady.
 8. Po otrzymaniu wizy opłacasz koszt powrotnego biletu lotniczego do rodziny goszczącej.
 9. Przed wyjazdem zorganizujemy spotkanie informacyjne, które jest obowiązkowe zarówno dla Ciebie jak i dla Twoich rodziców (opiekunów).
 10. W trakcie załatwiania formalności związanych z wizą oraz biletem lotniczym, otrzymujesz placement, informacje o swojej rodzinie goszczącej oraz szkole. Znalezienie odpowiedniej dla Ciebie rodziny oraz szkoły nie jest łatwym zadaniem i zajmuje sporo czasu, dlatego powinieneś cierpliwie czekać. Informacje mogą przyjść w każdej chwili, nawet na krótko przed wyjazdem.
 11. Po otrzymaniu placementu skontaktuj się ze swoją rodziną goszczącą, możesz zadzwonić, napisać e-maila lub wysłać list. Już przed wyjazdem będziesz mógł ich poznać i przełamać 'pierwsze lody', a tym samym zmniejszyć stres związany z wyjazdem.
 12. Przygotowany, pełen optymizmu oraz wiary we własne siły lecisz do USA. Data wylotu uzależniona jest od terminu rozpoczęcia zajęć w Twojej nowej szkole.
 13. Na dobry początek warto pamiętać o drobnym upominku dla rodziny goszczącej. Najlepiej jeśli będzie to coś, co pozwoli im lepiej poznać Twój kraj, region, miasto. Może to być album, książka napisana po angielsku lub inny regionalny upominek.
 14. Oprócz rodziny goszczącej, bardzo ważna osobą podczas całego pobytu będzie lokalny koordynator, który regularnie będzie się z Toba spotykał a także przesyłał raporty o Twoim pobycie do Polski.
 
 Au Pair
 Work Experience UK
 Praktyki hotelarskie UK
 Work & Travel USA
 Working Holiday Canada
 Camp America
 Szkoła Średnia w USA
 Nauka i praca w Kanadzie
 Kursy językowe
 Bilety lotnicze on-line
 Zwrot podatku z USA
 
 

Program Rok Szkolny w USA (High School Program), to niebywała okazja nauki w amerykańskiej szkole średniej.

2011 © Kangiel